Azok a lapok amelyek nem a Kossuth-tért,és nem az Erzsébet-tért ábrázolják. Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!
Képzeletbeli sétánkon induljunk el a központból a vasútállomás felé.A korabeli főútcán még fontos szerepet szántak a fáknak.
Ó-Kanizsára vitte a biztató szavakat e képeslap.//B.F.gyűjteményéből//
Félúton a"Kossuth-kanyarban" többképes lapon látható az izraeliták impozáns temploma,a főgimnázium,a központi római katolikus templom a régi plébániával és a vármegyeháza.
E lap szövegében látható hogy sokan még "kártyának" nevezik az újnak számító módit.Kiadó:Stark Nándor,1901.k.//Sz.S.gyűjteményéből//
Sétánk a Kossuth-útca végén lévő vasúti állomásnál ért véget."1887-ben nyílt meg a város első vasútvonala Szentes és Kunszentmárton között.Ezzel egy időben épült a képen látható állomás,amelyet a későbbiekben pályaudvarrá bővítettek."
Kiadó:Stark Nándor,1901.k.//Sz.S.gyűjteményéből//
Az állomástól déli irányba alakították ki a korabeli szolgáltató üzemét.A gőzüzemű villanytelep 1902-ben épült.Kiadó:Untermüller Ernő(ez a képeslap nem futott)//B.F.gyűjteményéből//
Ha északi irányba indult el a főtérről a korabeli városnéző nagyon gyorsan odaért e kilátótornyos épülethez.Hankiss házként ismerték az akkor élő szentesiek.Sajnos a mai sétáló számára ez a látvány már nem látható.
Kiadó:Untermüller Ernő,383.//Sz.S.gyűjteményéből//
A Petőfi utcán déli irányban lehet távozni a főtérről.
Kiadó:Untermüller Ernő//B.F:gyűjteményéből//
"Untermüller Ernő montázsszerű lapján szintén helyet kapott a Széchenyi-liget és a vasútállomás,de új létesítményként megjelent a Petőfi Szálló épülete,amely 1898-ban nyerte el végleges formáját."
Kiadó:Untermüller Ernő,1898.//Sz.S.gyűjteményéből//
A szőlő mint díszítő motívum jelenik meg e montázsszerű kiadáson, a Pusztaszeri romok is gyakorta kerülnek szentesi képeslapra.
Kiadó:Untermüller Ernő //dr.M.L.gyűjteményéből//
Ezen a montázsszerű képeslapon feltűnik egy eddig nem látott épület---a Kőrös-Tisza-Maros Ármentesítő Társulat későeklektikus stílusú székháza.Kiadó:Stark Nándor //B.F.gyűjteményéből/
"A XX.század elején még megszokott látványnak számítottak a szélmalmok.1866-ban Szentesen a vízi- és szárazmalmok mellett 16 szélmalmot írtak össze."
Kiadó:Untermüller Ernő//B.F.gyűjteményéből//
|